Przejdź do treści

Tur de Las

Geościeżka „Tur de Las” to seria skrytek przygotowana we współpracy z Nadleśnictwem Turek, prowadzącą przez zielone tureckie lasy. Przybliża najważniejsze zagadnienia ekologiczne: zmiany klimatu i adaptację do nich, ochronę powietrza i gleby, gospodarkę odpadami, bioróżnorodność czy ochronę mokradeł. 

Skrzynki na mapie ułożone są w kształt głowy tura, tworząc tzw. geoart. Zwiększa to ich widoczność oraz atrakcyjność geościeżki. W keszach znajdują się pamiątkowe pieczątki, a gracze mogą pobrać kartę, na którą mogą je odbijać, tworząc kolekcję.

Serię otworzył event ze szkoleniem, na który przyjechali gracze z całej Polski.

Start projektu: październik 2023

Partner: Nadleśnictwo Turek

Referencje: [zobacz]

Projekt w liczbach:

keszy
0
odwiedzin
0
pkt FAV*
0

* Punkt FAV – użytkownik może wyróżnić co 10 znalezioną skrzynkę punktem FAV 

Przykładowe logi graczy:

"Turecki las krył w sobie wiele ciekawych tajemnic i pięknie wykonane maskowania... (…) To był świetnie spędzony czas na łonie natury... (...) Wspólnie pokonaliśmy około 11 km na nogach i w wyśmienitych humorach zażółciliśmy całego Tura na geomapie... Dobra keszerska robota!"
jolekka
"Event wpadł mi w oko niedługo po publikacji, a po przeczytaniu opisu chęci na przyjazd tylko wzrosły. Rzeczywiście wszystko było bardzo fajnie zorganizowane, a to tylko przedsmak dla nowej serii. Na Tura ruszyliśmy bardzo silną grupą i tak od kesza do kesza, kolekcjonując tematyczne pieczątki udało się zrobić całą pętlę 🙂 Bardzo sympatyczna geościeżka i jak na taką ilość keszy i długość to myślę, że tempo naprawdę było niezłe. Podsumowując - super towarzystwo, masa śmiechu, piękna pogoda i dużo skrytek. Czego chcieć więcej? 🙂"
niqa

Zobacz zdjęcia: