Przejdź do treści

Geo-Targówek

Z Domem Kultury Zacisze mieliśmy okazję współpracować trzykrotnie. W 2020 roku powstała pierwsza seria skrzynek, pokazująca ciekawe miejsca na osiedlu Zacisze, znajdującym się na warszawski Targówku. Następnie w roku 2021 i 2023 zostały dołożone jeszcze dwie geościeżki na zamówienie Domu Kultury – na osiedlu Targówek Fabryczny i Targówek Mieszkaniowy. 

Łącznie powstało 35 skrzynek, które są owocem współpracy z mieszkańcami okolicy. Ich opowieści o osiedlu były podstawą scenariusza gry. Scenariusz gry udostępniliśmy także w wersji ukraińskiej z myślą o licznych mieszkańcach Targówka pochodzących z Ukrainy.

W ramach projektu przeprowadziliśmy ponad 10 spacerów po trasie z keszy połączonych ze szkoleniem z geocachingu oraz kilka spacerów z przewodnikiem. 

Start projektu: czerwiec 2020

Partner: Dom Kultury Zacisze

Referencje: [zobacz]

Geo-Targówek w liczbach:

keszy
0
spacerów
0
odwiedzin
0
pkt FAV*
0

* Punkt FAV – użytkownik może wyróżnić co 10 znalezioną skrzynkę punktem FAV 

Przykładowe logi graczy:

„(…) Za co najbardziej cenię sobie powstające na jesieni serie? Za listingi. Za historię przechowywaną w pamięci starych mieszkańców, za przytoczone artykuły z gazet sprzed kilkudziesięciu lat, za archiwalne fotografie. (…) Fajnie było przenieść się na chwilę na przed i powojenny Targówek, a czasami nawet "poczuć", jak surowe było tu życie.”
waneta1
„Na Zaciszu nigdy nie byłyśmy, okazuje się, że to zielone osiedle z mnóstwem klimatycznych miejsc. Seria bardzo fajna - ciekawe historie, miejsca, skrytki i maskowania. Wielkie dzięki za założenie i dbanie o serię! (…)”
PumokelandAgi

Zobacz zdjęcia: