Przejdź do treści

Geo-szlak Doliny Środkowej Wisły

W ramach projektu umieściliśmy w terenie 100 skrzynek, wzdłuż malowniczego Szlaku Środkowej Wisły Płock – Wyszogród oraz częściowo wzdłuż Olenderskiego Szlaku Turystycznego nad Środkową Wisłą. Trasa śladami skrzynek rozciąga się na prawie 50 km, dzięki czemu geościeżka jest idealna na wycieczkę rowerową. Kesze pokazują zabytki i pozostałości osadnictwa Olendrów, pomniki przyrody, punkty widokowe, zabytki architektury sakralnej itp.

Projekt dofinansowano ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.
Seria został otwarta przez inauguracyjną imprezę w Skansie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Więczeminie, w czasie którego przeprowadzono szkolenie z Geocachingu oraz wykład przewodnika.

Start projektu: wrzesień 2022

Partner: Sejmik Województwa Mazowieckiego, Muzeum Mazowieckie w Płocku

Projekt w liczbach:

keszy
0
odwiedzin
0
pkt FAV*
0

* Punkt FAV – użytkownik może wyróżnić co 10 znalezioną skrzynkę punktem FAV 

Przykładowe logi graczy:

"Ależ żałowałbym, gdybym został w domu 🙃 Świetnie było zobaczyć tylu pozytywnych ludzi i uczestniczyć w tak ekstra zorganizowanym evencie 🔥 Od pogody, poprzez miejsce, program, aż po okoliczności przyrody - palce lizać 😀 Wielkie dzięki 👌 Pozdrawiam 🖐"
pajda6012
"I w końcu wybraliśmy się na wycieczkę auto-rowerową w te strony. Na początek skansen, później dalej w drogę ku Wiśle i na północny zachód w stronę Troszyna. Skansen jak i cała okolica po prostu przeurocze. Tak piękne okoliczności przyrody, pogoda no i keszowanie sprawiły, że wieczór zastał nas w mgnieniu oka. (...) Brawa dla Geocaching Warszawa za pomysł i realizację GEO-szlaku DŚW !"
potr

Zobacz zdjęcia: