Przejdź do treści

Geo-Zacisze

Geo-Zacisze to ścieżka geocachingowa po Zaciszu stworzona przez jego mieszkańców. Efektem sąsiedzkich spotkań przeprowadzonych od lipca do września 2020 było zebranie ciekawych i powszechnie nieznanych historii związanych z tą częścią Warszawy. 

Opowieści o zaciszańskim wieżowcu, handlarkach przyjeżdzających samowarkiem z Radzymina, gangsterskich porachunkach, majątku Jórskiego, kocie sąsiadów Grzegorza Ciechowskiego, bójkach z chłopakami z Bródna, klinice dra Lubicza z Klanu, kinie Pelikan, budowie osiedla Fabryki Samochodów Osobowych, szkoły i domu kultury zostały wzbogacone o: zdjęcia pochodzące m.in. ze zbiorów Fundacji im. Józefa Szewczyka, rodziny Jerzego Matwiejczuka, Jacka Jankowskiego, materiały multimedialne, okolicznościowe drewniaki, pieczątki, logbooki i zagadki, których rozwiązanie wskazuje miejsce ukrycia skrytki.

Aby umożliwić licznie zamieszkującej Zacisze społeczności ukraińskiej poznanie tych historii, przetłumaczono opowieści i aplikację geocachingową c:geo na język ukraiński. Dla obcokrajowców dostępna jest również wersja angielska.

Otwarcie ścieżki nastąpiło 17 października. 1000 znalezień odnotowano w systemie już po dwóch miesiącach!

    


 

fot. DK Zacisze

Nasze stowarzyszenie przygotowało na zlecenie DK Zacisze 16 skrytek różnej wielkości.

Więcej informacji o projekcie zacisze.waw.pl/pl/geo-zacisze

Referencje