Przejdź do treści

Projekt „Czysta Wisła”

Wybrzeża warszawskiej Wisły należą do dziewięciu dzielnic miasta st. Warszawy: Bielan, Żoliborza, Śródmieścia, Mokotowa, Wilanowa, Wawra, Pragi Płd., Pragi Pn. i Białołęki. W każdym z obszarów raz w miesiącu zostanie zorganizowane sprzątanie terenów zalewowych i nabrzeżnych”.

Czysta Wisła to projekt spotkań polegających na sprzątaniu terenów nadrzecznych w ramach eventów CITO „Cache In Trash Out”, będących częścią gry terenowej Geocaching.

Projekt realizowany jest przy współpracy Zarządu Zieleni m. st. Warszawy, w myśl podpisanego w marcu 2017 r. porozumienia.

Spotkania będą organizowane w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, rozpoczynając od marca, a kończąc na listopadzie. Oprócz sprzątania terenów nadbrzeżnych, chcemy zorganizować sprzątanie łach i wysp Wiślanych, a także karczowanie nawłoci kanadyjskiej, której największe połacie znajdują się na terenach międzywala wawerskiego.

Każde spotkanie zostanie opublikowane w serwisie www.geocaching.com pod nazwą projektu z zaznaczoną nazwą obszaru sprzątania.

Więcej informacji wraz z miejscem spotkania znajdziesz w aktualnościach.

Zależy Ci na tym żeby tereny nad Wisłą nie tonęły w śmieciach? Przyjdź i pomóż!!

Zapisz