Przejdź do treści

Ochrona przyrody

W Geocachingu mocno zakorzenioną ideą jest tzw. CITO – event typu cache in, trash out. W ramach spotkań, gracze wykonują zadania, które poprawiają stan środowiska naturalnego. Najczęściej są to akcje sprzątania, ale możliwe jest też znakowanie szlaków, sadzenie drzew lub karczowanie gatunków inwazyjnych.

Od 2017 roku, Stowarzyszenie Geocaching Warszawa współpracuje z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy w ramach akcji Czysta Wisła. W związku z tym regularnie organizowane są akcje sprzątania brzegów Wisły. Stowarzyszenie zapewnia wolontariuszom potrzebne środki (worki, rękawice robocze) oraz organizuje odbiór śmieci. W ramach projektu odbyło się już kilkadziesiąt spotkań. Podobne wydarzenia organizowane były także w innych częściach Polski. Między innymi w 2022 odbyła się akcja sprzątania Szczelińca Wielkiego – najwyższego szczytu Gór Stołowych.

Start projektu: marzec 2017

Partner: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Referencje: [zobacz]

Projekt w liczbach:

spotkań
0
uczestników
0

Przykładowe logi graczy:

"Niepodległościowe sprzątanie. Można i tak. Śmieci okazało było dożo więcej niż się spodziewałem, bo ostatnio bywało już trochę czyściej. Widać taka pora i miejsce, że służby nie sprzątają. Trochę worków i większych gabarytów udało się zebrać. I najważniejsze, że brzeg Wisły mniej zaśmiecony a my mieliśmy przy okazji miłe spotkanie i okazje do pogaduch. Dziękuję za spotkanie i do zobaczenia na następnym."
13MAR
"Dziękuję za ten upiększający planetę event 😀 Dziękuję za zorganizowanie i towarzystwo."
KiciaKocia

Zobacz zdjęcia: