Przejdź do treści

Kim jesteśmy ?

Wszystko zaczęło się w kwietniu 2015 roku, kiedy to część warszawskich geocacherów postanowiła założyć nieformalną grupę Geocaching Warszawa w celu integracji środowiska warszawskich „łowców skarbów”. Z miesiąca na miesiąc grupa rozrastała się bardziej i w dniu dzisiejszym skupia ponad 50 pasjonatów zabawy. Naszym nadrzędnym celem jest i zawsze będzie dotarcie do nowych graczy, poznanie ich i pokazanie, że geocaching nie musi być tylko indywidualną zabawą, a może stać się fajną grupową przygodą.

 

Grupa od momentu powstania prowadziła rozmowy z wieloma organizacjami i instytucjami miejskimi w celu promowania zabawy, postaw ekologicznych oraz świadomości kulturowej i historycznej. W drugiej połowie 2016 roku stwierdziliśmy, że prościej będzie, gdy z ramienia grupy zostanie powołane Stowarzyszenie Geocaching Warszawa. I tak też się stało. W grudniu 2016 roku piętnaścioro członków grupy Geocaching Warszawa sformalizowało stowarzyszenie o tej samej nazwie, przyjmując regulamin i tworząc pierwszy zarząd.

 

Stowarzyszenia zawiązało się przede wszystkim w celu popularyzacji geocachingu oraz integracji pasjonatów geocachingu w Warszawie i okolicy. Wspólnie z organizacjami pożytku publicznego oraz turystycznymi promujemy geocaching jako aktywną formę wypoczynku, pozwalającą na poznawanie ciekawych miejsc oraz niezwykłych ludzi. Równie ważne są dla nas aspekty edukacji proekologicznej w zakresie poszanowania i ochrony środowiska. Wspólnie z innymi organizacjami wykorzystujemy formułę zabawy w geocaching jako format, dzięki któremu rozwijamy inicjatywy społeczne, budujemy i rozwijamy lokalne społeczności, czy też poszerzamy wiedzę o historii i kulturze.

 

Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich, którzy zechcą włączyć się w naszą działalność. W celu przystąpienia do organizacji trzeba wypełnić i przesłać deklarację członkowską, a wcześniej zapoznać się ze statutem.