Przejdź do treści

Piknik Rodzinny w Muzeum Ziemi Otwockiej

W sobotę 04.07 mieszkańcy Otwocka dowiedzieli się czym jest Geocaching! Na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej odbył się Piknik Rodzinny, gdzie mieliśmy okazję opowiedzieć o szukaniu skrzynek i zaprosić mieszkańców do zabawy.

https://www.facebook.com/MuzeumZiemiOtwockiej/videos/574095036587789/

Nasz namiot kusił drewniakami, travelbugami i pokazowymi skrzynkami. Często to właśnie ich widok przyciągał uczestników do stoiska. Tu mogliśmy już zacząć opowiadać czym jest geocaching. Największe zainteresowanie budziły pokazowe pojemniki, ale też monitory, na których wyświetlaliśmy mapę skrzynek ukrytych w okolicy. Wielu uczestników sprawdzało, czy w pobliżu ich domów znajdują się jakieś kesze, a jak wiemy od tego najczęściej zaczyna się przygoda z geocachingiem.

Chętni mogli także spróbować swoich sił w czasie pikniku. Na przepięknym, zalesionym terenie Muzeum nie ma obecnie żadnych skrzynek, jednak nie przeszkodziło nam to w zorganizowaniu gry dla uczestników. W najbliższej okolicy ukryliśmy 3 skrzynki z różnymi maskowaniami, a współrzędne pokazowych keszy można było odczytać w naszym namiocie.W środku znajdowały się zaszyfrowane wiadomości. Po rozszyfrowaniu hasła na śmiałków czekały nagrody. Największą frajdę z gry miały dzieci, które w pojedynkę lub w towarzystwie rodziców, poszukiwały ukrytych skrzynek. Wśród osób odwiedzających było także wielu dorosłych, którzy wydawali się zafascynowani ideą geocachingu. Niektórzy już przy stoisku postanowili się zarejestrować, żeby od razu móc rzucić się w wir keszowanie. Z pewnością poznaliśmy tego dnia kilku przyszłych graczy i mamy nadzieję, że niedługo spotkamy ich na keszerskim szlaku.

Mamy nadzieję, że nasza obecność na Pikniku Rodzinnym, to tylko początek współpracy z Muzeum Ziemi Otwockiej i już niedługo w Otwocku zaroi się od keszy.

Jeżeli chcesz, żebyśmy pojawili się na organizowanej przez Ciebie imprezie, skontaktuj się z nami! Nasz adres e-mail znajdziesz w zakładce kontakt. Do zobaczenia!