Przejdź do treści

Wola Wiedzy

…czyli wakacyjne poszukiwanie SKARBÓW

Wola Wiedzy

Któż z nas nie czytał książek o poszukiwaczach skarbów?
Kto nie chciał się poczuć przez chwilę, jak Pan Samochodzik, będący na tropie kolejnej zagadki? Zwłaszcza w wakacje!Dla nas największym SKARBEM są OPOWIEŚCI i tych będziemy szukać na warszawskiej WOLI przez sześć wakacyjnych sobót.

Czy wiecie, że w rejonie Koła przez długie wieki ważyła się przyszłość naszego kraju? A może interesuje was, co robili Holendrzy na Młynowie, czy jaki „prezent” zostawił Warszawiakom Pablo Picasso na Woli?

Obudźcie w sobie WOLĘ WIEDZY!

„WOLA WIEDZY” to projekt opierający się na połączeniu gry terenowej Geocaching z opowieściami przewodnika-varsavianisty o dzielnicy Wola. Za pomocą aplikacji i sygnału GPS będziemy szukać SKARBÓW i poznawać zapomniane zakamarki i historie Woli.

Projekt przeznaczony jest dla uczestników w każdym wieku! Dzieci zapraszamy pod opieką dorosłych. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w grze na podstawie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna.
WSTĘP WOLNY!

Projekt „WOLA WIEDZY” obejmuje sześć sobotnich spotkań, z których każde będzie dotyczyło innego rejonu dzielnicy:

  1. 14.07.2018 – ULRYCHÓW
  2. 21.07.2018 – KOŁO
  3. 28.07.2018 – POWĄZKI
  4. 04.08.2018 – MIRÓW
  5. 11.08.2018 – MŁYNÓW
  6. 18.08.2018 – CZYSTE
Przebieg każdego z sześciu Wydarzeń:
  • 10.00 – 11.00 – SZKOLENIE: przedstawienie zasad gry, obsługa aplikacji mobilnej, założenie darmowego konta na stronie www.geocaching.com. Część teoretyczna, prowadzona przez trenerów ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa, odbywać się będzie w siedzibie Narodowego Centrum Kultury, ul. Płocka 13.
  • 11.00 – 14.00 – GRA TERENOWA: spacer po wybranym rejonie Woli, połączony z poszukiwaniem lokalnych skrzynek – prowadzony przez trenerów ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa.
  • 14.00 – 15.30 – OPOWIEŚĆ o konkretnym rejonie Woli, którą przybliży przewodnik-varsavianista Janusz Dziano. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Narodowego Centrum Kultury, ul. Płocka 13. Dla uczestników spotkania przewidziane są upominki!
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisz się tutaj: https://www.webankieta.pl/ankieta/345521/wola-wiedzy.htmlProjekt składa się z sześciu niezależnych spotkań, dlatego DOŁĄCZYĆ MOŻNA W KAŻDEJ CHWILI! Na każde z nich obowiązują osobne zapisy. Zaczynamy zawsze w NARODOWYM CENTRUM KULTURY, przy ul. PŁOCKIEJ 13

Koniecznie zabierzcie ze sobą naładowanego smartphone’a!

Projekt „Wola Wiedzy” realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem GEOCACHING WARSZAWA. 
Więcej informacji na stronie: https://www.nck.pl/wola-wiedzy oraz na wydarzeniu na FB.

ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz