Przejdź do treści

[Rynek finansowy] & [Przyjazne Finanse]

Na zlecenie Instytutu Finansów stworzyliśmy w październiku 2022 roku dwie ścieżki geocachingowe: „Przyjazne Finanse” praz „Rynek Finansowy” promujące wiedzę o finansach i rynku finansowym.
Każda seria liczy po 6 skrytek zagadkowych oraz bonus w postaci letterboxa. Łącznie powstało 14 skrytek rozlokowanych na terenie dwóch parków: Pola Mokotowskiego oraz Moczydła.

Geo-ścieżka „Przyjazne Finanse” to seria keszy skierowana głównie do uczniów szkół podstawowych, która przeprowadza przez najbardziej podstawowe zagadnienia z dziedziny finansów, począwszy od tego, skąd biorą się pieniądze, poprzez temat finansów własnych aż do pojęć związanych z instytucjami bankowymi.

Podczas realizowania ścieżki dowiecie się, że pieniądz to nie tylko banknot czy moneta, ale że przybiera on również inne formy, przeczytacie jaka instytucja jest bankiem banków oraz poznacie sposoby na oszczędzanie i pomnażanie pieniędzy.

Natomiast „Rynek Finansowy” to nieco bardziej wymagająca seria keszy skierowana do starszych uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży w szkołach ponadpodstawowych. Skrytki w nieskomplikowany sposób wyjaśniają takie kwestie jak na przykład obieg pieniądza w gospodarce, różnice występujące pomiędzy podstawowymi typami instytucji rynku finansowego i doprecyzowuje role kilku z nich oraz wprowadza pojęcia związane z inwestowaniem.

Uruchomienie obu ścieżek nastąpiło 5 listopada 2022 r.