Przejdź do treści

Edukacja i kultura

Geocaching łączy użytkowników na całym świecie. Angażujące zadania i kreatywne użycie technologii smart przyciągają kolejnych uczestników. To świetna rozrywka dla całej rodziny, która spodoba się Tobie i Twoim dzieciom. Wspólnie weźcie udział w przygodzie. Geocaching to nasza propozycja na aktywny wypoczynek dla rodziców i ich pociech.

Na drodze do skrytki czekają zadania, zagadki i wyzwania. Ten element zabawy bardzo podoba się dzieciom. Podczas poszukiwań muszą pokonywać kolejne mniejsze i większe przeszkody, sprawdzać swoje umiejętności. Zabawa jest dynamiczna i dostarcza wiele radości. Maluchy nie będą się nudzić. Wesołe przygody i satysfakcja ze znalezienia skarbu zachęcą dzieci do aktywności i częstszego spędzania czasu na zabawie poza domem.

 

Geocaching jest bardzo dobrym przykładem zabawy edukacyjnej. Dzieci poszerzają wiedzę, a dzięki zagadkom rozwijają kreatywność i zdolność do logicznego myślenia. Interaktywna forma geocachingu pozwala maluchom oswoić się ze sprzętem elektronicznym i technologią informatyczną. Będzie też kartą przetargową w przypadku starszych dzieci, które wolą spędzać czas przed komputerem i telewizorem.

Każde znalezisko odnotowujecie na portalu. Skarby i prowadzące do nich wskazówki są tworzone przez indywidualnych użytkowników. Rodzice mogą zaplanować trasę z myślą o swoich dzieciach. Najlepsze będą małe fanty, np. figurki. Będziecie też potrzebować pojemników, w których zamkniecie skarb.

 

Stowarzyszenie Geocaching Warszawa w roku 2017 zorganizowało cykl spotkań pod tytułem „Poszukiwacze skarbów” adresowane właśnie do rodziców i ich pociech, w tym roku projekt ten realizujemy w ramach budżetu partycypacyjnego 2018.