Przejdź do treści

Geoweekend z widmowym królem w Krakowie

Już za tydzień w weekend 14-15 kwietnia w Krakowie odbędzie się spotkanie z cyklu Pod Widmowym Królem na które serdecznie zapraszamy.

Wydarzenia te odbywają się cyklicznie od 2012 roku i skupiają rzeszę sympatyków geocachingu z całej Polski oraz zagranicy. Jak co roku organizatorzy prezentują na nim coś nowego, tak będzie i w tym roku.

Tegoroczne spotkanie będzie poświęcone tematom ogólnogeocachingowym.

Motyw przewodni głównego sobotniego spotkania to „Geocaching Symposium” czyli sympozjum geocachingowe. Będzie to zestaw wykładów, referatów, warsztatów i dyskusji, które od rana do wieczora odbywać się będą w budynku WIŚ Politechniki Krakowskiej. Dowiemy się na nich:

  • Jak planować wyprawy geocacherskie,
  • Sposoby korzystania z narzędzi project-gc,
  • doli i niedoli recenzenckich,
  • jakie są pomocne tricki do „pytajników”,

,a także zaprezentowane zostaną wyniki badań naukowych do których przyczyniły się spotkań CITO z cyklu „Jakość Wody”.

Oczywiście, nie samymi wykładami keszer żyje, a próba uważnego uczestnictwa we wszystkich zaplanowanych referatach mogłaby powalić nawet największych statsiarzy. Dlatego planowana jest też oprawa towarzyska. Już od godziny 9:00 czynna będzie na parterze budynku GIL recepcja, tam też będzie dostępny logbook (jak zwykle w formie kuponów kontrolnych od biletów wstępu).

Zasadnicza część towarzyska odbędzie się w godzinach 14:00 – 19:00 w górnej sali galerii GIL. Co tam znajdziemy? A to co jak zwykle gości na większości spotkań geocacherskich, czyli: wymiany przedmiotów kolekcjonerskich (np. XWG), stoiska z keszerskimi dobrami, kącik dla młodych i jeszcze młodszych, konkursy…

Podczas spotkania ogłoszone także będą wyniki drugiej edycji plebiscytu-konkursu na najciekawsze skrytki geocache w Polsce czyli Polskie Geo-Laury 2018.

Tak więc serdecznie zapraszamy wszystkich keszerów, starych wyjadaczy i tych świeżo upieczonych oraz wszystkich którzy chcą dowiedzieć się co to jest geocaching.