Przejdź do treści

GeoOjczysty.pl

GeoOjczysty

Geocaching Warszawa razem z Narodowym Centrum Kultury przygotowało serię keszy „GeoOjczysty” o historii i etymologii słów związanych z Warszawą. Czytając opisy skrzynek z serii, będziecie mogli poznać ciekawostki o miejscach i ich nazwach, a także o innych „warszawskich słowach”. Zapewniamy, że czasem będziecie zaskoczeni.

Seria „GeoOjczysty” powstała w ramach kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych” prowadzonej przez Narodowe Centrum Kultury, która od 2012 roku przybliża rozmaite, zapomniane, kłopotliwe albo nieoczywiste zagadnienia języka polskiego i zachęca do dbania o kulturę wypowiedzi, poprawność językową oraz propaguje wiedzę zarówno o dawnej, jak i o współczesnej  polszczyźnie, a przeznaczona jest dla jej użytkowników – czyli dla nas wszystkich!

Trasa obejmuje 15 miejsc usytuowanych w różnych miejscach naszej stolicy. Prawobrzeżna Warszawa reprezentowana jest przez punkt umieszczony w pobliżu Praskiego Centrum Koneser. Pozostałe punkty zlokalizowane są na terenie lewobrzeżnej Warszawy – od zielonych Młocin i urokliwego Lasu Bielańskiego aż do południowych granic miasta. Lokalizacja punktów pozwala na dogodne dotarcie do nich zarówno środkami komunikacji publicznej, jak i rowerem, a także na bezproblemowe poruszanie się od jednego do drugiego punktu. Poszczególne punkty trasy mogą stanowić odrębne cele, mogą również być kolejnymi przystankami na trasie całego, urozmaiconego, jedno- lub dwudniowego „Językowego spaceru po Warszawie”.

Znajdź 15 keszy i poznaj tajemnice języka polskiego!

GeoOjczysty- Mapa

Więcej informacji na: www.geoojczysty.pl.