1. Wziąłeś coś ze skrytki, zostaw coś w zamian

W niemal każdej skrytce rozmiaru co najmniej małego znajdują się różnego rodzaju przedmioty, które każdy znalazca może sobie wziąć.  Warunkiem tego jest jednak zostawienie w skrzynce innego przedmiotu o podobnej wartości, tak aby przyszli odkrywcy „skarbu” również mogli znaleźć w środku coś ciekawego. Należy jednak pamiętać,  aby nie zostawiać w skrzynce śmieci, przedmiotów uszkodzonych i innych rzeczy nie mających żadnej wartości. Żaden geocacher nie chciałby bowiem znaleźć „skarbu” pełnego śmieci.

2. Nie zakopuj skrytek, dbaj o środowisko

Ważnym elementem geocachingu są ekologia i dbanie o środowisko naturalne. Z tego też względu zabronione jest zakopywanie skrytek, co mogłoby naruszyć naturalny ekosystem zarówno podczas chowania, jak i podczas poszukiwań przez innych. Skrytkę można za to w dowolny sposób maskować, tak aby nie została przypadkowo znaleziona i zniszczona przez osoby niewtajemniczone w geocaching. W tym wypadku jedynym ograniczeniem jest jedynie ludzka wyobraźnia.

3. Zanim założysz skrytkę, uzyskaj zgodę właściciela terenu

Jeśli zamierzamy umieścić skrytkę na terenie zamkniętym, warto zadbać wcześniej o zgodę właściciela terenu, aby uniknąć późniejszych nieprzyjemności, na jakie mogą napotkać inni geocacherzy.