Od czego zacząć

Pierwszym krokiem, od którego należy rozpocząć swoją przygodę z Geocachingiem, jest rejestracja na stronie Geocaching.com. Jest to międzynarodowa strona geocachingowa, na której wyszukuje się i zakłada nowe skrytki, rejestruje trasy przedmiotów podróżnych oraz dokonuje wpisów w internetowym logbooku każdej skrzynki. Strona domyślnie jest napisana w języku angielskim, lecz możliwa jest również zmiana języka na polski, co ułatwia posługiwanie się nią.

Kolejnym krokiem jest wybór urządzenia, którym będziesz posługiwał/a się podczas poszukiwań. Obecnie najpopularniejszymi urządzeniami w geocachingu są coraz bardziej powszechne smartfony, które standardowo wyposażone są w odbiornik GPS. Aby zamienić je w narzędzie do poszukiwania “keszy”, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację. Bardziej zaawansowani turyści mogą się też wyposażyć w ręczną nawigację GPS, która oferuje więcej możliwości. Jeśli jednak nie mamy żadnego z tych urządzeń, warto popytać znajomych, którzy być może mają smartfona i mogliby się wybrać z Wami na poszukiwania.

Jeśli jesteśmy już zarejestrowani na stronie Geocaching.com oraz mamy wybrane urządzenie, możemy praktycznie ruszać na poszukiwania. Zanim to jednak nastąpi, warto wcześniej zorientować się, czy w naszej okolicy są jakieś skrytki oraz jaki posiadają stopień trudności. Na początku warto poszukać skrytek o niskim stopniu trudności, aby łatwiej było znaleźć skrzynkę i przekonać się samemu, jak mogą wyglądać inne skrytki oraz w jakiś sposób mogą być ukrywane.